سیستم توزیع سراسری (GDS) پردیس

این سیستم، عرضه‌کنندگان محصولات و خدمات مختلفِ صنعت گردش‌گری را با فرایند‌ها و رویه‌های الکترونیک و خودکار، به شبکه‌ای از آژانس‌ها متصل می‌نماید. مشتریان و مصرف‌کنندگان نهایی، می‌توانند به‌راحتی با مراجعه به آژانس‌ها، انواع خدمات گردش‌گری را از طریق GDS پردیس رزرو کنند. پردیس با عرضه‌کنندگان مختلفی هم‌چون ایرلاین‌ها، هتل‌ها و شرکت‌های خدمات ریلی در ارتباط است. هم‌چنین آژانس‌ها می‌توانند به خرید خدمات مختلفی هم‌چون بیمه‌ی مسافرتی، ویزای مسافرتی و تورهای گردش‌گری برای مشتریان خود اقدام نمایند.

با استفاده از این سیستم، آژانس‌ها دیگر نیازی به نصب و راه‌اندازی چندین سیستم کامپیوتری مجزا برای رزرو خدمات و محصولات مختلف ندارند و می‌توانند با راه‌اندازی یک‌باره‌ی این سیستم به گستره‌ی بسیار متنوعی از تامین‌کنندگان و فروشندگان این خدمات دست‌رسی داشته باشند. از طرفی هر یک از عرضه‌کنندگان با پیوستن به شبکه‌ی فروش پردیس، می‌توانند به‌راحتی محصول خود را در معرض دید شبکه‌ی گسترده‌ای از آژانس‌های کشور قرار دهند.

طرح تسویه‌ی وجوه نقدِ GDS پردیس

یکی از مزایای عمده‌ی سیستم پردیس هم برای عرضه‌کنندگان و هم برای خریداران (آژانس‌ها) بهره‌گیری این سیستم از پشتوانه‌ی قوی سیستم‌های مالی شرکت سامانه‌کیش می‌باشد. شرکت سامانه‌کیش توانسته‌است با اتکا به تجربه‌ی سیستم‌های بانک‌داری خود، طرح تسویه‌ی وجوه را به تمام خریداران و عرضه‌کنندگان محصولات گردش‌گری پیشنهاد دهد. با پیوستن به این شبکه، آژانس‌ها می‌توانند تنها با یک‌بار ثبت‌نام در سامانه و گروگذاری مبلغ معینی ضمانت به‌راحتی محصولات و خدمات بسیار گسترده‌ای به فروش برسانند. مبلغ ضمانتی که هریک از آژانس‌ها باید در این سیستم گروگذاری کنند، بسیار کمتر از مجموع ضمانت‌ها و دردسرهای قراردادهایی است که باید یک‌به‌یک با هریک از تامین‌کنندگان به‌صورت مجزا گروگذاری شود. از طرفی آژانس‌ها به‌ازای فروش کلیه‌ی محصولات، تنها یک صورت‌حساب واحد دریافت می‌کنند و سربار محاسبات و عملیات حساب‌داری آن‌ها با استفاده از این طرح به‌طرز چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

از طرفی تامین‌کنندگان به‌واسطه‌ی این طرح و فرایندهای دقیق آن می‌توانند به راحتی تمرکز خود را برارائه‌ی محصولات جدیدتر و کارآمدتر معطوف سازند. زیرا GDS پردیس، با طرح تسویه‌ی وجوه خود این تضمین را برای تمامی عرضه‌کنندگان به‌وجود می‌آورد که صورت‌حساب‌های آن‌ها با هریک از آژانس‌ها به‌صورت دقیق محاسبه و دراختیار آن‌ها قرار داده شود و وجوه بستانکاری آن‌ها از هر آژانس، به‌موقع به حساب‌های آن‌ها واریز شود.