بازار سرمایه یکی از مهمترین بخشهای اقتصاد است که در رشد و شکوفایی آن تاثیر بسزایی دارد. سرمایه گذاری در این بازار از سودآورترین انواع سرمایه گذاری ها بوده و توجه بسیاری را به خود جلب نموده است. ورود به بازار سرمایه نیاز به تخصص و بررسی های فراوانی دارد. امروزه فن آوری اطلاعات به کمک تحلیلگران این حوزه شتافته است و به ایشان در دستیابی به اهداف سرمایه گذاری خود یاری می رساند.

فعالان بازار سرمایه را در چهار بخش می توان دسته بندی نمود:

1. سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی که برای سرمایه گذاری وارد بورس اوراق بهادار می شوند.

2. شرکتهای بورسی که سهام خود را در بورس اوراق بهادار عرضه می نمایند تا از این طریق برای سازمان خود جذب سرمایه نمایند و به اهداف و طرحهای توسعه خود جامه عمل بپوشند.

3. شرکتهای سبدگردان و مدیریت پرتفو که به نمایندگی از اشخاص حقوقی و حقوقی در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری نموده و درصدی از عایدی این سرمایه گذاری را بعنوان کارمزد فعالیت خود دریافت می کنند.

4. شرکتهای کارگزاری که واسط بین سازمان بورس و سرمایه گذاران می باشند. و درصدی از هر خرید و فروش را بعنوان کارمزد دریافت می کنند.

 

سیستم تحلیل بازار سرمایه

شرکت سامانه کیش نرم افزار تحلیل بازار سرمایه خود را با نام (BDSS (Bourse Decision Support system برای سهولت بخشیدن به بررسی و تصمیم گیری سرمایه گذاران و تحلیلگران این حوزه، طراحی و پیاده سازی نموده است. این سیستم با اتصال به داده های سازمان بورس اوراق بهادار و سامانه کدال، داده های معاملاتی و اطلاعات شرکتی را از ایشان دریافت و پس از دسته بندی تخصصی در اختیار معامله گران قرار می دهد. سرمایه گذاران با استفاده از این سیستم قادر خواهند بود بر اساس استراتژیهای سرمایه گذاری خود، مقصد مناسبی جهت سرمایه گذاری از بین شرکتهای بورسی پیدا نموده و در کمترین زمان ممکن اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار خود نمایند.

مدیریت سهام

شرکت سامانه کیش سیستم مدیریت سهام شرکتها را پیاده سازی نموده است. شرکتها قادرند با استفاده از این سیستم با سرمایه گذاران خود در ارتباط بوده و مدیریت پرداخت سود، افزایش سرمایه شرکت و مدیریت دارایی ها را به انجام رسانند.

مدیریت سبدهای سرمایه گذاری(پرتفولیو)

سیستم مدیریت پرتفولیو، قابلیت مدیریت سرمایه گذاری و سبدگردانی را برای شرکت ها فراهم می نماید. در این سیستم کاربران قادر خواهند بود سبدهای سرمایه گذاری خود را تشکیل داده و به مدیریت دریافت و پرداخت سودهای تقسیمی، شرکت در افزایش سرمایه ها و مدیریت حق تقدمهای سهام، و نیز مدیریت خرید و فروش اوراق بهادار بپردازند.

سیستم خرید و فروش آنلاین

سیستم خرید و فروش آنلاین اوراق بهادار (Online Tradingامکان مدیریت درونی کارگزاری ها را جهت سهولت انجام وظایف محوله فراهم آورده است.